Żarówka LED E27. Do jakich lamp pasuje?

Żarówka LED E27. Do jakich lamp pasuje?

Żarówki ledowe to dzisiaj najczęstszy wybór. Dzięki zastosowaniu diod LED są nie tylko energooszczędne, ale także trwałe i bezpieczniejsze niż inne żarówki – żarowe, halogenowe czy świetlówki kompaktowe. Najczęściej kupowaną żarówką LED jest ta o trzonku E27. Do jakich lamp jest stosowana?

Gwint E27 – „duży gwint”

Żarówki wyposażone w gwint, inaczej trzonek, E27 posiadają średnicę gwintu wynoszącą 27 mm. Takie żarówki mają tak zwany „duży gwint” i są wkręcane.

To najbardziej popularny rodzaj żarówek, który ma także bardzo szerokie zastosowanie w oświetleniu domu oraz innych przestrzeni, na przykład biur, obiektów handlowych, noclegowych, gastronomicznych.

Do jakich lamp pasuje ledowa żarówka E27?

Wyposażona w „duży gwint” żarówka LED E27 jest modelem o uniwersalnym zastosowaniu w różnych typach oświetlenia.

Żarówki ledowe E27 najczęściej stosowane są w lampach głównych, w tym w lampach sufitowych, na przykład w żyrandolach, wiszących lampach kuchennych, w plafonach, w lampach stojących – podłogowych, stolikowych.

Takie żarówki energooszczędne doskonale nadają się do tych lamp, które używane są regularnie, na przykład w salonie albo w kuchni. Pobierają one aż o około 85 proc. mniej energii niż popularne kiedyś żarówki żarowe, a także są bardziej oszczędne od halogenów i świetlówek. Wobec tego zamiana innych typów żarówek na ledy to bardzo dobra propozycja dla oszczędnych!

Inne popularne rodzaje gwintów żarówek LED:

  • E14 – tak zwany „mały gwint”, żarówki wkręcane, najczęściej stosowane do kinkietów, reflektorów, lampek stojących
  • GU10 – żarówki LED GU10 z nóżkami używane są głównie w oprawach punktowych jako zamienniki żarówek halogenowych
  • MR16 – także z nóżkami, montowane na wcisk, wykorzystywane w oczkach sufitowych, oświetleniu dekoracyjnym
  • G4 – żarówka z nóżkami montowana na wcisk, głównie do opraw meblowych, w lampkach biurkowych

Więcej na: sklep elampy.pl