Wygodna sofa do salonu – jak wybrać?

Wygodna sofa do salonu – jak wybrać?

Sofa do małego mieszkania musi być nie tylko elegancka, ale przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Nie można zapomnieć o funkcji spania, która jest niezmiernie ważna, gdy nie możemy pozwolić sobie na sypialnię. Na co zwrócić uwagę, wybierając sofę?

Miękka czy twarda?

Sofa dwuosobowa z funkcją spania musi być w pierwszej kolejności wygodna, a następnie gustowna.

Twardy materac spowoduje, że nieprawidłowo ułożone ciało będzie miało ograniczony przepływ krwi, co spowoduje cierpnięcie kończyn. Nieprawidłowe ułożenie to również duże obciążenie dla kręgosłupa, co po pewnym czasie może skutkować powstaniem wad.

Zbyt miękki materac, chociaż w pierwszej chwili może wydawać się wygodny, zmusza ciało do wysiłku w utrzymaniu prawidłowej postawy. Zapadanie się w materac powoduje nierówne ułożenie bioder, miednicy oraz tułowia, co może powodować bolesność stawów.

Jak widać kanapa dwuosobowa z funkcją spania musi mieć idealnie dobraną twardość materaca. Jest to podstawa komfortu snu, który wpływa na nasze samopoczucie przez cały dzień.

Mechanizm oraz pojemnik na pościel

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając sofę dwuosobową z funkcją spania jest mechanizm. Musi on być łatwy w użyciu. Sprawne, delikatne podnoszenia kanapy jest niezmiernie ważne, gdyż decyduje o wygodzie obsługi.

Sofy 2 osobowe z funkcją spania bardzo często wyposażone są w pojemnik na pościel. Jest to bardzo funkcjonalne, gdyż pomaga w utrzymaniu porządku. Szczególnie w niewielkich mieszkaniach ma to ogromne znaczenie, gdyż powierzchnie do przechowywania zawsze się przydają i zawsze jest ich za mało.

Wybierając sofę dwuosobową z funkcją spania należy również zwrócić uwagę na jej wygląd. Nie tylko funkcjonalność się liczy. Sofa będzie najważniejszym elementem wyposażenia salonu i warto wybrać taką, która sprawi, że pokój dzienny będzie elegancki i niebanalny.