Jakie oświetlenie wybrać do łazienki?

Jakie oświetlenie wybrać do łazienki?

Jakie oświetlenie wybrać do łazienki? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób, które urządzają własne mieszkanie. Wybór nie jest prosty. Większość naszych łazienek nie posiada dostępu do światła dziennego. Dodatkowo oświetlenie łazienkowe musi spełniać różne funkcje. Wszak w naszych łazienkach wykonujemy wiele zróżnicowanych czynności. Myjemy się, wykonujemy codziennie makijaż czy relaksujemy się wannie.

Jakie oświetlenie łazienkowe wybrać?

Lampy do łazienki powinny być rak rozmieszczone żeby dokładnie doświetlić całe pomieszczenie i umożliwić wykonanie wszystkich codziennych czynności. Dlatego warto zamontować kilka różnych źródeł światła. W łazienkach bardzo dobrze sprawdzają się plafony czy oprawy ledowe. Klasyczne żyrandole choć pięknie się prezentują, to są najzwyczajniej w świecie bardzo niepraktyczne. Zwłaszcza, że na takiej lampie będzie osiadała para wodna i zanieczyszczenia.

Warto zamontować lampy łazienkowe w okolicach lustra. Ułatwią one wykonywanie precyzyjnych czynności, takich jak golenie się czy tuszowanie rzęs. Ważne, żeby emitowane przez takie lampy światło nie zmieniało kolorów otoczenia. W innym przypadku wykonanie makijażu może być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Coraz częściej nasza łazienka staje się też miejscem relaksu po dniu pełnym stresu. Urządzamy w niej nasze własne, domowe SPA. Dlatego w łazience powinno znaleźć się delikatne oświetlenie, które pomoże nam się wyciszyć i zrelaksować. Źródła światła umieszczone przy elementach dekoracjach pięknie je wyeksponują i pozwolą sprytnie ukryć mankamenty pomieszczenia. Coraz częściej też wyposażenie łazienki można kupić z już wbudowanym oświetleniem ledowym, często kolorowym. Taki szczegół może stać się niebanalnym elementem ozdobnym w naszej łazience i sprawić, że będzie ona wyglądała wyjatkowo.