Czym wyróżniają się lampy skandynawskie?

Czym wyróżniają się lampy skandynawskie?

Styl skandynawski cieszy się olbrzymią popularnością w Polsce, dlatego też na półkach sklepowych coraz częściej spotkać można lampy skandynawskie. Olbrzymia popularność wynika przede wszystkim ze względu na wysoką funkcjonalność i prostotę. Jest to idealny wybór dla osób, które stawiają na minimalizm. Nie można zapominać także o tym że nordyckie dodatki są niezwykle uniwersalne.

Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Minimalistyczne wnętrza są bardzo przytulne. Nowoczesne lampy skandynawskie opierają się przede wszystkim na jasnych kolorach, gdzie wyraźnie dominuje biel. Znakami charakterystycznymi są również naturalne surowce, dzięki którym można do wnętrza wprowadzić niesamowity klimat. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzą się lampy wiszące, które można zawiesić nad stołem i centralnym miejscu na suficie. Ciekawy efekt można uzyskać po powieszeniu kilku mniejszych lamp symetrycznie względem siebie. W ostatnim sezonie bardzo modne są również lampy w kształcie klatki z metalowymi kloszami odsłaniającymi żarówkę. Godne uwagi są w szczególności lampy wiszące loft.

Uniwersalne lampy stojące

W każdym mieszkaniu przydać mogą się praktyczne lampy stojące, które mogą okazać się najlepszym uzupełnieniem oświetlenia sufitowego. Lampy tego typu mogą pełnić rolę dekoracyjną i użytkową. W stylu skandynawskim wybrać można nie tylko nowoczesne lampy stojące, ale również lampy tradycyjne. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą modele wyposażone w regulowane ramiona. Jest to idealny wybór dla osób, które poszukują dodatkowego oświetlenia do czytania, czy też do oglądania telewizji. Jeżeli chodzi o sam kolor, to najlepiej postawić na białe i beżowe odcienie, które idealnie pasują do nordyckiego folkloru. Wybrać można nie tylko lampy w całości utrzymane w bieli albo czerni. Ciekawym rozwiązaniem są lampy, które posiadają czarną podstawę i białe klosze.

Eleganckie kinkiety

W pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim nie może zabraknąć eleganckich kinkietów. Jest to bardzo uniwersalne oświetlenie boczne, które może pochwalić się wysoką jakością wykonania i niepowtarzalnym designem. W stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się kinkiety z prostymi geometrycznymi kloszami, które skierowane są ku górze. Ze względów ekonomicznym najlepiej postawić na niezawodne lampy LED, dzięki którym można znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną. Minimalistyczne kinkiety królowały w latach 30-tych XX wieku. Pierwsze lampy spotkać można było w Danii, Islandii, Szwecji i Finlandii. W dzisiejszych czasach lampy skandynawskie spotkać można praktycznie na całym świecie.