Rodzaje łóżek sypialnianych

Rodzaje łóżek sypialnianych

Obecnie rynek meblarski dynamicznie się rozwija, a projektanci dają nam coraz większy i ciekawszy wybór mebli do sypialni, kuchni, salonu. W dzisiejszych czasach stawia się głównie na minimalizm jeśli chodzi o aspekt wizualny, z drugiej strony liczymy też na pełną funkcjonalność mebla, który kupujemy. Zwłaszcza młodzi użytkownicy liczą na to, aby jeden mebel zapewnił im funkcje przynajmniej dwóch. Łóżko sypialniane z materacem – okazuje się, że nawet tak prosty mebel może pełnić wiele funkcji.

Łóżko do sypialni – dodatki, gadżety

Łóżkiem do sypialni możemy wypełnić nawet całą przestrzeń sypialni. Jest jej głównym punktem i produktem na który warto wydać sporo pieniędzy. Mamy wtedy pewność jakości i tego, że łózko zostanie z nami na lata.

W co warto się zaopatrzyć?

Wezgłowie – jeśli łóżko pełni dla nas też funkcje relaksacyjną, gdzie lubimy czytać książki, oglądać filmy lub po prostu posiedzieć z gorącym napojem to warto dokupić ten gadżet. Dodatkowo wygląda on naprawdę szlachetnie i elegancko, co pasuje do wielu wykończeń sypialni i chroni przed zadrapaniami i wytarciami.
Funkcja przechowywania – są to szuflady ukryte pod materacem, które zapewniają nam dodatkowe miejsce do przechowywania. Wielu użytkowników korzysta z nich, a by utrzymać sterylną czystość swojej pościeli. Oczywiście są to wysuwane szuflady, należy więc się zastanowić czy mamy miejsce na taką funkcję.

Typy i rodzaje

Może się wydać, że wybór łóżka sypialnianego będzie już teraz łatwe. Jednak na przestrzeni lat na rynku meblarskim wykształciło się wiele rodzajów łóżek: drewniane, metalowe, tapicerowane, kontynentalne.
Szczególnie interesujące są te ostatnie, które zostały zaprojektowane niedawno w Stanach Zjednoczonych. Charakteryzuje je wysoka powierzchnia spania, która znajduje się około 60-70 cm nad ziemią.