Lampy rustykalne – co warto o nich wiedzieć?

Lampy rustykalne – co warto o nich wiedzieć?

Styl rustykalny na dobre zadomowił się we wnętrzach klientów. Mnóstwo osób dobrze czuje się z takimi naturalnymi, minimalistycznymi rzeczami, które nie tylko efektownie wyglądają, ale i są praktyczne oraz funkcjonalne. Mnóstwo osób zastanawia się, czy do takiego specyficznego wnętrza trudno znaleźć idealną lampę. Jak się okazuje, nie jest to skomplikowane zadanie pod warunkiem, że zna się kilka zasad odnoszących się do tego stylu.

Lampy rustykalne – co to za modele?

Wielu osobom lampy rustykalne kojarzą się ze starymi, prostymi modelami lamp, które można było zobaczyć w domach dziadków. Producenci lamp w stylu rustykalnym w nowoczesnym wydaniu, wychodzą klientom naprzeciw i zwracają uwagę na ich precyzyjne wykonanie, na materiał z którego są stworzone oraz na dodatki, które muszą obowiązkowo pasować do całej aranżacji. W efekcie powstają naprawdę wyjątkowe modele, które w mieszkaniach i domach stanowią prawdziwą ozdobę, która szybko rzuca się w oczy.

Materiał, z którego są wykonane lampy w stylu rustykalnym

Producenci takich lamp, ciągle prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej oryginalniejszych i ciekawszych modeli. Wielu z nich jest jednak zdania, by lampy w stylu rustykalnych pochodziły z naturalnych, jak najprostszych i nieprzerobionych materiałów, w których tak naprawdę tkwi cały ich urok. Dominuje więc bardzo dobre jakościowo i naturalne drewno. Metal, stal, szkło, a nawet proste sznurki. Dla wielu osób – im prostsza lampa, tym lepiej się prezentuje (zarówno zapalona, jak i zgaszona).

Gdzie kupić takie lampy?

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych klienci mogą wybierać spośród ogromnego asortymentu lamp biurkowych, lamp wiszących, lamp sufitowych, lamp stojących kinkietów oraz wielu innych. Lampy w klimacie rustykalnym jednak najlepiej prezentują się w formie wiszącej na suficie lub ewentualnie jako lampy stołowe, umieszczone gdzieś na stole w jadalni, na biurku, na komodzie w salonie lub na blacie w kuchni. I to na nich najbardziej swoją uwagę skupiają producenci. Na próżno też szukać kompletów lamp w takim stylu.

Ile kosztują takie lampy?

I tu ceny mogą zaskoczyć mnóstwo osób. Wielu z nich myśli, iż ich wykonanie jest tak banalnie proste i minimalistyczne, że te lampy kosztują dosłownie grosze. W dobrych sklepach z lampami, lampy w stylu rustykalnym można znaleźć w dość wysokich cenach. Wynika to przede wszystkim z tego, iż są to modele bardzo unikatowe, których raczej nie produkuje się na masową skalę. Zazwyczaj dwa, trzy modele tego samego wzoru można znaleźć w jednym sklepie.