Jakie zadania mają stateczniki do świetlówek ?

Jakie zadania mają stateczniki do świetlówek ?

Głównym zadaniem stateczników do świetlówki jest ograniczenie zużycia energii elektrycznej oraz zdecydowanie bardziej efektywne kompensowanie wahań napięcia.

W dużej mierze to właśnie starter do świetlówek pozwala uzyskać stały strumień światła w szerokim zakresie napięcia.

Hurtownia Światła

Jakie zastosowanie?

Zapłonnik elektroniczny do świetlówek umożliwia szybkie włączenie lampy bez tzw. efektu migotania. To właśnie dzięki zapłonnikowi elektronicznemu możliwe jest uniknięcie stroboskopowych efektów oraz efektu zmęczonych oczu, który jest zmorą osób ciężko pracujących w jednym pomieszczeniu.

Światło LED

Nowoczesne stateczniki do świetlówek zaprojektowane zostały w taki sposób, aby bez żadnego większego problemu, można je było zintegrować z samodzielnymi sterownikami oraz różnorodnymi układami sieciowymi.

Stateczniki wykorzystywane są przede wszystkim do zasilania świetlówek liniowych, w przeciwieństwie do transformatorów, które zasilają z kolei żarówki halogenowe.

Co warto wiedzieć?

Nowoczesne stateczniki do świetlówek bez żadnego większego problemu mogą współpracować przy prądzie stałym. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można je śmiało wykorzystać przy zasilaniu z baterii albo popularnych akumulatorów. Jest to dobry wybór dla osób, które korzystają z dobrodziejstwa zaawansowanych układów oświetlenia bezpieczeństwa.

Starter do świetlówki posiada wbudowany układ, który odpowiada bezpośrednio za diagnozę pracy całego źródła światła. W niektórych statecznikach możliwa jest także redukcja nominalnego strumienia świetlnego.