Jaki fotel do wnętrza w stylu skandynawskim?

Jaki fotel do wnętrza w stylu skandynawskim?

Jak urządzić mieszkanie, które będzie jednocześnie funkcjonalne i przytulne? Odpowiedzią jest styl skandynawski, który na pierwszym miejscu stawia komfort, a jednocześnie jest niezwykle ciepły. Nie bez powodu cieszy się tak ogromną popularnością od wielu lat. Jaki fotel będzie współgrał z północą estetyką?

Czym się kierować przy wyborze fotela?

Wygodny fotel to zwykle jeden z najbardziej lubianych mebli w domu. Spełnia wiele funkcji – zapewnia dodatkowe siedzisko podczas przyjmowania gości, pozwala zrelaksować się przed telewizorem czy przyjmując komfortową pozycję, zatopić się w ulubionej lekturze.

Wybierając fotel, trzeba zwracać uwagę zarówno na estetykę, jak i na jakość wykonania. Na pierwszym miejscu powinna stać jednak wygodna. Fotel musi być stabilny, zapewniać podparcie kręgosłupowi, a najlepiej także głowie. Plusem będą podłokietniki czy dołączony do fotela podnóżek. Najlepiej w salonie meblowym przetestować upatrzony mebel, siadając na nim i upewniając się, że jest komfortowy.

Fotele skandynawskie – połączenie stylu i wygody

Jeśli chodzi o fotele skandynawskie, wybór jest dziś tak duży, że nie trzeba wybierać między estetyką a komfortem. To zresztą cecha charakterystyczna mebli skandynawskim: idealne połączenie funkcjonalności i niebanalnego stylu.

Skandynawskie fotele występują w wielu wersjach. To małe, lekkie, łatwe w przenoszeniu fotele, które świetnie sprawdzają się przy gościach, ale też wyjątkowo wygodne, miękkie uszaki – idealne do czytania czy oglądania telewizji. Popularnością cieszą się także fotele bujane czy różnego typu fotele z naturalnych materiałów, np. rattanu.

Gdzie szukać praktycznych i oryginalnych foteli skandynawskich?

Fotele skandynawskie oferuje wiele sklepów meblowych. Można je znaleźć zarówno w sieciówkach, jak i w mniejszych sklepach z wyposażeniem do domów i mieszkań. Szczególnie bogatą ofertą mogą pochwalić się punkty sprzedaży specjalizujące się w stylu skandynawskim. Wiele z nich współpracuje z producentami, którzy tworzą swoje meble według projektów skandynawskich twórców i produkują je właśnie na Północy.