Jak dobrać lampy do przedpokoju?

Jak dobrać lampy do przedpokoju?

Jak dobrać lampy do przedpokoju?

Korytarz jest zwykle jednym z najmniej doświetlonych miejsc w naszym domu. Często też nie zwracamy zbyt dużej uwagi na to, czy dobraliśmy odpowiednie oświetlenie przedpokoju, czy też nie. Okazuje się, że każdy korytarz przy odrobinie indywidualnego podejścia, może wyglądać zachwycająco i zmienić się nie do poznania. Jakie lampy do przedpokoju więc dobrać?

Oświetlenie małego przedpokoju

Jeśli mieszkamy w bloku, z pewnością nasz korytarz nie jest zbyt pokaźnych rozmiarów. Okazuje się jednak, że dobór odpowiedniej lampy do przedpokoju może optycznie powiększyć pomieszczenie. Jeżeli więc nasz korytarz jest na planie kwadratu, śmiało wystarczy jedna, główna lampa. Jednak pamiętajmy, że nie zawsze będzie można zdecydować się na dowolny model. Lampy na przedpokój wiszące, mogą znacznie utrudniać np. otwieranie drzwi do szafy. Najlepiej sprawdzą się więc:

  • płaskie plafony
  • oczka sufitowe- zarówno natynkowe jak i te montowane w suficie podwieszanym
  • lampa do przedpokoju z regulowanymi spotami- co sprawi, że będziemy mogli oświetlić praktycznie każdą część pomieszczenia

Jak doświetlić duży i przestronny korytarz?

W przypadku przestronnego przedpokoju można napotkać problemy z jego oświetleniem. Lampy do przedpokoju zamontowane na środku mogą nie zawsze wystarczająco rozjaśnić pomieszczenie. Co więcej, przeszkodą może być pojemna szafa, która w takim wypadku praktycznie jest w ogóle nie doświetlona, wobec tego wnętrze może szybko stać się dość ponure i niefunkcjonalne. Oświetlenie przedpokoju, który jest pokaźnych rozmiarów, musi być skuteczne. Warto więc zamontować główną lampę na przedpokój, a także lampy punktowe, wzdłuż krawędzi sufitu. Świetnie sprawdzą się także lampy z kilkoma reflektorami, z których każdy skierujemy do innej części pomieszczenia.