Czym jest plafon?

Czym jest plafon?

Plafon jest lampą sufitową, jaka w całości przylega do sufitu. To nowoczesne rozwiązanie, jakie cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Jak zamontować taką lampę? Czym odznacza się plafon? Jakie ma zalety?

Nowoczesne oświetlenie

W nowych wnętrzach z pewnością stawiamy na ciekawe oświetlenie, które doda całości charakteru. W tym przypadku na uznanie zasługują plafony, czyli lampy przylegające do sufitu. Cechują się niewielkimi rozmiarami, dlatego z powodzeniem zastosujemy je nawet we wnętrzu z niskim sufitem. Klasyczna lampa tego typu cechuje się płaskim kloszem, jednakże coraz częściej spotykamy modele, które posiadają wiszące ozdoby i ruchome źródło światła. Okazuje się, że plafon posiada częściowy lub pełny klosz, który ma za zadanie zakrywać źródło światła. Klosz ponadto rozprasza równomiernie światło na całe wnętrze. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele ciekawych opcji, które dostosujemy do swoich oczekiwań.

Jak zamontować plafony?

Do każdej lampy załączona jest instrukcja, która pozwoli prawidłowo ją zamontować. Podczas instalacji przyda nam się wiertarka z wiertłami, śrubokręt, próbnik napięci, obcęgi, śruby i kołki oraz ołówek oraz miarka. Zazwyczaj przebieg montażu wygląda następująco:

  • Wyłączenie bezpieczników.
  • Przymocowanie płytki montażowej.
  • Podłączenie przewodów do kostki.
  • Zamontowanie lampy.

Jak widać, z takim zadaniem powinien sobie poradzić każdy z nas, nawet jeśli wcześniej tego nie robiliśmy. Nowoczesne plafony z tego sklepu bardzo ładnie się prezentują i znajdują zastosowanie głównie w łazienkach. Oczywiście sprawdzą się też w pokojach, dodając im elegancji i stylu.