Sofa do salonu – jak wybrać najlepszą?

Sofa do salonu – jak wybrać najlepszą?

Sofa to najważniejszy mebel w salonie. To tu odpoczywamy, spędzamy czas ze znajomymi, a czasami nocujemy niespodziewanych gości. Jak wybrać sofę do salonu, by spełniała nasze oczekiwania?

Jej wysokość sofa

Wybierając sofę do salonu warto zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze. Sofa to mebel, który ma wyglądać reprezentacyjnie, ale nie można zapomnieć o tym, że jest to również mebel użytkowy.

Wybierając sofy do salonu z funkcją spania należy zwrócić uwagę, by była ona odpowiednio duża. Nie w każdym salonie jest tyle miejsca, ile moglibyśmy sobie życzyć. Dlatego nie zawsze można pozwolić sobie na sofę, która jest duża i elegancka. W takiej sytuacji należy zrezygnować z kanapy narożnej, a postawić na mniejszy model. Wybór sofy musi być jednak podyktowany względami praktycznymi.

Jak rozłożyć sofę?

Pytanie wydaje się bardzo proste, ale odpowiedź na nie ma ogromne znaczenie. Wybierając sofy do salonu z funkcja spania należy zwrócić uwagę na mechanizm. Warto zadać sobie pytanie, czy z rozkładaniem poradzi sobie dziecko, osoba starsza, czy wyłącznie silny dorosły.

Kanapy z funkcja spania do salonu z typowym systemem „klik-klik”jest dosyć łatwy do obsługi (https://birdmeble.pl/sofy-rozkladane/do-salonu/z-funkcja-spania). System DL zapewnia szeroką powierzchnię spania, a osoby, które oczekują wysokiego standardu spania powinny wybrać sofę z materacem wysokoelastycznym.

Codzienna obsługa sofy ma ogromne znaczenie dla komfortu użytkowania. Bardzo ważne jest, czy kanapa przeznaczona jest do spania codziennego czy wyłącznie okazjonalnego. Decydując się na codzienne spanie należy zwrócić uwagę na rozmiar sofy, materiał, którym jest obita oraz łatwość w składaniu.

Kolejnym elementem, o którym nie można zapomnieć poszukując kanapy do salonu z funkcją spania jest pojemnik na pościel. To właśnie dzięki niemu bardzo łatwo jest utrzymać w salonie porządek.