Oświetlenie glamour- jakie wybrać?

Oświetlenie glamour- jakie wybrać?

Styl glamour cieszy się ogromną popularnością, podbijając zarówno polski, jak i zagraniczny rynek wyposażenia wnętrz. Jeszcze do niedawna był nieosiągalny dla wielu osób, obecnie decyduje się na niego liczna grupa właścicieli domów i mieszkań. Jakie są jego cechy charakterystyczne? W jaki sposób odróżnić lampy glamour od innych, dostępnych modeli? 

Stylistyka glamour w aranżacji wnętrz

Styl glamour wprowadza do wnętrz wrażenie przepychu oraz luksusu, ale w eleganckiej formie. Popularnym połączeniem są odcienie różu i fioletu, choć równie często spotykane są kolory beżowe i różne odcienie szarości. Wszystkie dodatki są połyskliwe, pełne blasku, dzięki czemu idealnie odbijają światło. Nic w tym zatem dziwnego, że lampy w stylu glamour zawierają elementy takie jak:

  • kryształy,
  • szklane powierzchnie,
  • srebrne dodatki.

Tego rodzaju lampy świetnie wpisują się w stylistykę nowoczesnych, designerskich wnętrz- zarówno w domach, jak i restauracjach czy hotelach. Oświetlenie glamour to nie tylko lampy stojące, ale również żyrandole, lampy biurkowe, kinkiety, dzięki czemu można dopasować je jako główne lub dodatkowe źródło światła do wybranego pomieszczenia, zachowując jego znaczenie dekoracyjne, jak i funkcjonalne.

lampy glamur

Oświetlenie glamour w nowoczesnych wnętrzach

Lampy w stylu glamour to przede wszystkim elementy kryształowe, złote lub srebrne, które odbijając światło nadają wnętrzu przepychu i wyjątkowej elegancji. W większości pomieszczeń urządzonych w tym stylu minimalizm połączony jest z ekskluzywnym wystrojem. Lampy stanowią kluczowy element dekoracyjny, który podkreśla charakter wnętrza.