Jaki żyrandol do pokoju w stylu glamour?

Jaki żyrandol do pokoju w stylu glamour?

 

Styl glamour to wyjątkowe połączenie miękkich tkanin z wyraźnymi akcentami w kolorze złota i srebra. Ta elegancka i stylowa mieszanka opiera się na mocnych akcentach, które robią wrażenie już na pierwszy rzut oka. Nieco ekstrawaganckie aranżacje wymagają podkreślenia poprzez odpowiednie dobranie oświetlenia. Jaki żyrandol najlepiej sprawdzi się w tego typu wnętrzach?

Cechy charakterystyczne dla stylu glamour

Styl glamour to luksus, elegancja i przepych w jednym. To ekstrawagancka wariacja stylu nowoczesnego, retro czy minimalistycznego. Dobierając odpowiednie dodatki, z łatwością możemy wyczarować niepowtarzalne i wyjątkowe wnętrze w stylu glamour. Mówiąc o dodatkach mamy na myśli przede wszystkim błyszczące dodatki, miękkie tkaniny takie jak welur oraz złote i srebrne akcenty. Sama paleta kolorów może być stonowana lub bardziej szalona z akcentami różu, czerwieni i fioletu. Styl glamour to również rozpraszające się w eleganckich dodatkach światło. Kryształki, błyszczące powierzchnie i meble ze szklanymi elementami dodają każdemu wnętrzu niepowtarzalnego uroku.

żyrandol do pokoju

Idealny żyrandol do pokoju w stylu glamour

Wiedząc już, jakie są najważniejsze cechy stylu glamour, nie możemy zapomnieć o oświetleniu. Oprócz punktowych źródeł światła w postaci kinkietów, czy stojących lamp, główną rolę odgrywa żyrandol do pokoju. Musi on być okazały i zdobiony. We wnętrzach tego typu  świetnie sprawdzą się żyrandole z dużą ilością kryształków. Idealnie pasować będą także metalowe, złote lub srebrne żyrandole z czarnymi lub białymi kloszami. Możemy postawić także na wiszące lampy w jednolitym kolorze złota lub srebra.