Filcowa lampa – sposób na przytulne salony i sypialnie

Filcowa lampa – sposób na przytulne salony i sypialnie

Zastanawiałeś się kiedyś, jak dodać mieszkaniom przytulności i subtelności? Nie tylko dekoracyjne miękkie poduchy i koce zrealizują ten zamysł. Innym i niezwykle ciekawym pomysłem są lampy z filcu. Gdzie możesz je wykorzystać i z jakim skutkiem?

Materiał całkowicie wyjątkowy

Filc to jeden z naszych najstarszych wyrobów rękodzielniczych. Jest przede wszystkim:

– ekologiczny,
– wytrzymały,
– elastyczny,
– odporny na uszkodzenia mechaniczne,
– odporny na zabrudzenia, np. kurz.

Również takimi cechami odznacza się lampa z filcu. Z powodzeniem więc możesz wykorzystać ją jako element dekoracyjny, a również w pełni praktyczny i użyteczny. Ten wyjątkowy materiał sprawia, że lampy filcowe są modne i nowoczesne. W zależności od tego na jaki wariant się zdecydujesz, np. stojąca lub wisząca, to uzyskasz ciekawe i oryginalne rozwiązania dla swojego salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego. Jedną ze szczególnych ich zalet jest stwarzanie niezwykle przytulnego klimatu. Ciekawe modele lamp z filcu można obejrzeć na MacoDesign.eu.

Lampa z filcu

Do czego będzie pasować lampa filcowa?

Ze względu na różnorodne kształty oraz ciekawe rozwiązania kolorystyczne dopasujesz ją zarówno do mieszkań urządzonych w stylach nowoczesnych jak i klasycznych. Stojąca lub wisząca filcowa lampa może mieć formę figury geometrycznej, kapelusza, tuby oraz inne, niezwykle oryginalne, które idealnie wpiszą się w industrialne wnętrza.

W lampie filcowej można także zastosować wycięte ażurowe wzorki – wtedy jeszcze bardziej zyskuje na swojej dekoracyjności, a wraz z efektownymi, lnianymi zasłonami i dobranymi do nich poduchami i narzutami stworzymy niezwykle przytulne wnętrze.