Wybór lamp sufitowych do pokoju dziecięcego

Wybór lamp sufitowych do pokoju dziecięcego

 

Wykończenie, udekorowanie i oświetlenie pokoju dziecięcego to odpowiedzialne i ważne zadanie. Ważne jest, aby używać elementów wystroju, mebli, urządzeń elektrycznych i innych przedmiotów, które są całkowicie bezpieczne. Dziecko w trakcie aktywnej zabawy może przypadkowo złapać za kinkiet lub lampę stołową i zrobić sobie krzywdę. Aby temu zapobiec, zaleca się rodzicom zakup specjalnych modeli lamp sufitowych do pokoju dziecięcego, po które dzieci nie będą sięgać.

Zalety opraw oświetleniowych montowanych na suficie

Kupując oprawy oświetleniowe do pokoju dziecka, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość strumienia świetlnego. Jest to szczególnie ważne dla wzroku dzieci w wieku przedszkolnym, ponieważ wciąż się on kształtuje. Lampy sufitowe dla dzieci  od MacoDesign są najbardziej popularne ze względu na następujące zalety w stosunku do innych opcji oświetlenia:

  • Oprawy montowane na suficie zapewniają równomiernie rozproszoną wiązkę światła;
  • Można je zamocować w dowolnej części powierzchni sufitu;
  • Czyszczenie urządzeń na wilgotno nie jest trudne, ponieważ mają one dość kompaktowe rozmiary;
  • Reflektory sufitowe dla dzieci są wykonane wyłącznie z materiałów eksploatacyjnych przyjaznych dla środowiska.

Ogromna różnorodność kształtów i szeroka gama kolorystyczna to także zalety sprzętu oświetleniowego produkowanego dla przedszkoli.

Warianty lamp sufitowych dla dzieci

Zanim wybierzemy się na zakupy urządzenia oświetleniowego, warto zapoznać się z możliwymi opcjami modeli opraw oświetleniowych dla dzieci. Oprawy oświetleniowe montowane na suficie są mocowane bezpośrednio do powierzchni sufitu.lampka dla dziecka wisząca

Tego typu oprawy oświetleniowe są najczęściej stosowane w konstrukcjach sufitów podwieszanych. Istnieją modele opraw oświetleniowych wpuszczanych, których konstrukcja jest całkowicie ukryta za powierzchnią sufitu podwieszanego, a na zewnątrz pozostaje jedynie źródło światła. Trudność montażu opraw oświetleniowych i ich koszt zależą od kształtu podstawy.

Ważne jest, aby przy wyborze lamp zwrócić uwagę na kierunek źródła światła. Jeśli źródło światła skierowane jest w górę, warto zastanowić się nad zalecaną odległością między sufitem a żyrandolem.