Jak funkcjonalnie oświetlić salon?

Jak funkcjonalnie oświetlić salon?

Salon to najważniejsze miejsce w naszym domu. Tu spędzamy najwięcej czasu odpoczywając, przyjmując znajomych, czy czytając. Jak oświetlić salon, by był nie tylko elegancki, ale również funkcjonalny?

Jasno i przyjemnie

Światło górne jest podstawowym oświetleniem w wielu salonach. Jest to światło najczęściej intensywne, niezbędne, gdy wykonujemy w domu wiele czynności. Warto jednak zastanowić się, czy jeden żyrandol zamontowany klasycznie na środku salonu jest jedynym rozwiązaniem?

W większych salonach warto postawić na ciekawe rozwiązania. Dwa żyrandole zamontowane na skraju pokoju wprowadzą ciekawy klimat i zapalone jednocześnie pozwolą uzyskać więcej światła.

W salonach, w których znajduje się duży stół przy którym rodzina spożywa posiłki warto zamontować oświetlenie nad stołem. Jedna, dwie lub trzy lampy sprawią, że miejsce to będzie jasne i przyjemne.

Bardzo ciekawe jest oświetlenie wewnętrzne, które wykorzystuje ledy. Reflektory zamontowane pod sufitem pozwolą uzyskać oświetlenie tych punktów mieszkania, które są dla nas najistotniejsze.

Uzyskać nastrój

Oświetlenie domu nie może być wyłącznie praktyczne. Warto również postarać się stworzyć oświetlenie, które będzie delikatne i nastrojowe. W takich warunkach dużo przyjemniej się odpoczywa, drzemie, czy ogląda telewizję.

Lampy do domu, które rozstawione dają delikatne światło można rozstawić w wielu punktach salonu. Bardzo elegancko wyglądają lampy postawione na komodzie. Nie tylko podkreślą bibeloty ustawione na komodzie, ale również stworzą subtelne oświetlenie.

Idealnym miejscem do oświetlenia domu jest parapet. Niewielkie lampki ustawione w oknie sprawią, że mieszkanie będzie wyglądało przytulnie nie tylko od wewnątrz, ale również z zewnątrz, gdzie światło będzie widoczne.

Wybierając oświetlenie wewnętrzne warto postawić na kilka, bardzo różnych punktów świetlnych. Dzięki temu salon będzie wyglądał interesująco, a światło będzie nie tylko jasne i funkcjonalne, ale również delikatne i nastrojowe.